محل تبلیغات شما
مقام های کنگره و کاخ سفید اعلام کردند: همزمان با پایان ضرب الاجل دو ماهه،برنامه‌ای برای بازگرداندن تحریم‌های هسته ای ایران نداشته و قصد دارند بدون هیچ اقدامی از این ضرب‌الاجل عبور کنند.

 

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، رویترز در گزارشی خوش و از قول مقام های کنگره و کاخ سفید اعلام کرد: همزمان با پایان ضرب الاجل دو ماهه، رهبران کنگره برنامه‌ای برای بازگرداندن تحریم‌های هسته ای ایران ندارند و قصد دارند بدون هیچ اقدامی از این ضرب‌الاجل عبور کنند.

دونالد ترامپ ۲۰ مهر اعلام کرد،تهران به توافق هسته ای که سال ۹۴ بین ایران و کشورهای پنج به علاوه یک امضا شد، پایبند نیست.براساس قانونی که کنگره همان زمان تصویب کرد، در صورت عدم تایید پایبندی ایران به برجام توسط رئیس جمهوری آمریکا، کنگره ۶۰ روز مهلت دارد در مورد اعمال مجدد تحریم های هسته ای ایران تصمیم بگیرد.

در صورتی که کنگره تصمیمی درباره بازگرداندن تحریم های ایران نگیرد، این ترامپ خواهد بود که درباره آن تصمیم خواهد گرفت و به این ترتیب وی باید تا ۱۵ ژانویه تصمیم بگیرد آیا مایل به ادامه لغو تحریم های مربوط به فعالیت هسته ای ایران است یا خیر.

یک منبع نزدیک به کاخ سفید به رویترز گفت: دولت در حال حاضر تلاشی برای بازگرداندن تحریم‌های ایران ندارد.ترامپ از زمان نامزدی توافق ایران را بدترین توافق نامیده بود و بعد از روی کار آمدن،‌ دوبار پایبندی ایران به توافق هسته ای را تایید کرد اما در بار سوم از تایید آن خودداری کرد.

ایالات متحده آمریکا ایران را به بی ثبات سازی در خاورمیانه و انحراف از برجام از طریق آزمایش موشکی متهم می کند. براساس قطعنامه شورای امنیت که بعد از برجام تصویب شد، ایران از آزمایش موشکی با قابلیت حمل کلاهک اتمی منع شده اما تهران چندین آزمایش موشکی داشته است.

بعد از اینکه ترامپ در مهرماه گذشته از تایید پایبندی ایران به برجام خودداری کرد، جمهوری خواهان اعلام کردند تحریم های جدیدی را در دست بررسی دارند که فعالیت های بی ثبات ساز ایران، برنامه موشکی و همچنین نقض حقوق بشر توسط ایران را هدف گرفته است.

متحدان اروپایی آمریکا نگران هستند اقدامات ایالات متحده موجب خروج ایران از برجام شود. در هفته های اخیر فدریکا موگرینی و برخی وزرای خارجه اروپایی از جمله زیگمار گابریل از آلمان دیدارهایی با اعضای کنگره آمریکا داشتند.دموکرات های کنگره از جمله بن کاردن معتقد است از تغییر برجام که مورد حمایت متحدان اروپایی نباشد، حمایت نمی کند.


آموزش و سیگنال خرید وفروش در بورس کنگره ,برجام ,هسته ,تحریم ,موشکی ,آمریکا ,آزمایش موشکی ,بازگرداندن تحریم‌های ,برای بازگرداندن ,پایبندی ایران ,تصمیم بگیرد ,برای بازگرداندن تح منبع

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
خود نویس متخصصین خودرو VIRAZI آموزش برنامه نویسی تخفیفان شفا چند ثانیه پارازیت جانان موفق باشیم... کتابهایی که خواندم و باید بخوانم...